PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Hedviga
 • Fašiangovanie v Prešove

  img_1299602616(Prešov) Dňa  12.2. 2013 sa v Prešove konala hádam najveselšia aj najbujarejšia zábava v roku. Prešovčania aj obyvatelia z  okolia sa na tzv. ,,ostatne fašengi“prenáramne tešia.

  Pešou zónou sa pomaly pohýnal sprievod folklórnych súborov. Videli sme mažoretky Flowers a Labi, MDO Baštovanka, Školská družina pri ZŠ kúpeľná, DFS Šariš, FS Dúbrava, FS Dúbravienka, Rozkvet ul. Sabinovská, DFS Šarišanček, Dych. Hudba J. Poschla, FS Karpaťanin, FSk Kendičan, FS Joška Príhodu Petrovany, FS Rozmarija, FS Starišan. Nechýbali ani tradičné fašiangové masky: turoň, kôň, cigánky, čerti, slamený muž, farár, mládenci a dievky. No, radosť pozrieť na veselú chasu. Všetky zúčastnené súbory pozdravili pána primátora s rýmovaným vinšom na schodisku pred Mestským úradom. Výdatne ho vytanco vali v karičke, ba dokonca obdarili pána primátora boštekom štedro namaľované speváčky. img_1329896628Odmenou im bola dobrá pálenka, tak ako sa na fašengy aj na dobrého gazdu patrí. Následne program pokračoval na javisku až do zotmenia. Piesne a tance so žartovnou tematikou zabávali divákov. K veselej nálade prispeli komediálne scénky. Jedna z najlepších je každoročne samozrejme,, Pochovávanie basy.“Predviedol ich FS Starišan. Podaril sa im aj jeden neplánovaný žartík. Pán farár ,,posväcoval“  Prešovčanov tak vehementne, až sa mu tá kropenička rozpadla a letela širokým oblúkom medzi divákov.

  Kto ostal do konca, veru neobanoval. A kto nebol, ten si musí počkať na prešovské kultúrne leto.

  Ako si tak premietam celé dianie, mám len jeden postreh. Čo mi chýbalo? Členovia súborov pozabudli, že treba vyzvŕtať  aj premrznutých divákov stojacich pri javisku.

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.