PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Hedviga
 • Magura po prvýkrát za veľkou mlákou

  1378Po prvýkrát počas takmer svojej 60-ročnej existencie vycestovali členovia FS Magura za oceán, do Chicaga v štáte Illinois. „Keď zaznie signál, ostaňte sedieť na svojich miestach a pripútajte sa.“ Pre niektorých členov vôbec prvá skúsenosť s lietaním a takmer pre všetkých prvý interkontinentálny let. 10 hodín v lietadle a na inom konci sveta nás čakali vlastní. Rodáci a dokonca aj mnohí Kežmarčania. Na pozvanie aliancie Slovákov FS Magura okrem iného priniesol kúsok domoviny na slovenský bál, pri ktorom sa oslavoval vstup do nového roka i 20. výročie vzniku Slovenskej republiky.

  FS Veselica, ktorý v Chicagu funguje už takmer 15 rokov a pri ktorého zrode stáli aj štyria niekdajší Maguráci, sa stal na dva týždne americkou rodinou pre FS Magura. Obetaví, úprimní a veselí Veseličania, americkí Slováci, pripravili pre FS Magura nezabudnuteľné dva týždne.  Spolu s nami si už po x-týkrát pozreli downtown, Múzeum vedy a techniky, planetárium, aquarium s delfíňou show,  Field múzeum a vyliezli s nami aj na druhú najvyššiu budovu sveta Sears tower, dnes známu pod menom Willis tower. Ochotne otvorili dvere do svojich domovov a spolu s celými rodinami privítali vo svojich jedálňach 20 hladných krkov, pohostili ich pri poháriku vo svojich obývačkách alebo zmenili svoj dom na jednu veľkú zábavu so slovenskou muzikou a množstvom jedla. Jednoducho, mali sme šťastie na ľudí. Kto v dnešnej dobe zmení svoj život, dva týždne nechodí do práce,  požičia si 16-miestne auto a celých 14 dní vozí Magurákov po Chicagu? Taký je náš nový kamarát Andrej Pallo, ktorý v Amerike pre nás neurobil len to.

  Plný zážitkov, emócií a nových priateľstiev je FS Magura späť v Kežmarku, na Slovensku. Jedno je však isté, Magura sa do Chicaga za svojimi priateľmi určite musí ešte vrátiť.

  Slavomíra Kiššová

  Primáška ĽH FS Magura

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 6,, priemer: 8,17 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.