PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Edita
 • Google na slovenskú nôtu

  (Bratislava) Slovenská pobočka spoločnosti Google a jej zástupcovia oblečení v tradičných slovenských krojoch, dnes predstavili na tlačovej konferencii novú iniciatívu s názvom „Google na slovenskú nôtu“.  Chcú viac zviditeľniť Slovensko prostredníctvom folklóru a kultúrnych tradícií na Slovensku. Vzniknúť by mala digitálna kultúrna mapa Slovenska a rozšíriť sa má aj obsah StreetView.

  Projekt má vytvoriť internetovú platformu, ktorá na jednom mieste zhromaždí a bude šíriť poznatky o slovenských tradíciách a folklóre, má podporiť šírenie tradícií a zviditeľniť krásy a pamiatky Slovenska v celosvetovom meradle.

  Projekt je o tom, aké je Slovensko krásne a radi by sme o tom presvedčili nielen Slovákov, ale celý svet…“ vysvetlil riaditeľ Google na Slovensku Rasťo Kulich.

  „Google na slovenskú nôtu“ sa v rámci kultúry, histórie a tradícií zameria na tri hlavné oblasti. Na objavovanie a zhromažďovanie informácií v spolupráci s partnermi z celého Slovenska, na digitalizáciu informácií prostredníctvom najnovších technológií a na sprístupňovanie a šírenie informácií pomocou internetu.

  Krokom vpred bude aj bude dlhodobá spolupráca na projekte s Národným osvetovým centrom, ktorej cieľom bude zhromaždenie digitalizovaného materiálu spojeného so slovenskou kultúrou, folklórom a tradíciami a jeho sprístupnenie a šírenie online.„Každá dedina má svoj vlastný charakter,“ myslí si Kresáková a dodáva, že „projekt to má zverejňovať a propagovať.“ Práve folklórna rozmanitosť je podľa neho najväčším bohatstvom Slovenska.  

  Prof. Nosáľ si myslí, že aj moderná a bohatá krajina, ako je Slovensko, by mala byť hrdá na svoje tradície. „My sme bohatí aj na folklór“. Lúčnica prezentuje úspešne folklór už 65 rokov na najväčších pódiách na svete. „Som veľmi rád, že sa o tejto skutočnosti budú môcť dozvedieť aj tí, ktorí naše predstavenia doteraz ešte nemali možnosť zažiť,“ vyzdvihuje Nosáľ prínos projektu.

  Minister kultúry Marek Maďarič si myslí, že je to správny krok, ktorý potvrdzuje, že aj kultúra prispieva k rozširovaniu vedomostnej spoločnosti.

   FOTO: google.sk

   

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 5,, priemer: 10,00 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.