PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Lýdia
 • Prešovský etnomuzikologický seminár

  Spolok hudobného folklóru pri Slovenskej hudobnej únii v Bratislave, Katedra etnológie a etnomuzikológie FF Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, Katedra hudby Inštitútu hudobného a výtvarného umenia FF Prešovskej univerzity v Prešove a Obecný úrad Raslavice Vás pozývajú na Prešovský etnomuzikologický seminár. Spolok hudobného folklóru pri SHÚ v Bratislave a Katedra etnológie a etnomuzikológie FF UKF v Nitre už dlhoročne usporadúvajú etnomuzikologicky zamerané semináre, ktorých cieľom je kontaktovať etnomuzikológov, interpretov i ďalších záujemcov o hudobný folklór, prezentovať a šíriť najnovšie informácie o dianí v tejto oblasti, o aktuálnom výskume tradičnej kultúry, dokumentácii ľudových piesní a hudby a aktivitách, ktoré napomáhajú záujemcom udržiavať priamy kontakt so súčasným ľudovým umením. V minulom roku sa uskutočnilo toto podujatie na pôde Prešovskej univerzity pod odbornou gesciou Katedry hudby Inštitútu hudobného a výtvarného umenia FF PU v Prešove. Pozitívne ohlasy zo strany odbornej verejnosti sú dôvodom k realizácii ďalšieho ročníka, ktorý sa bude konať v dňoch 23. – 24. novembra 2012 v priestoroch Obecného úradu v Raslaviciach (okr. Bardejov).

  POZVÁNKA S PROGRAMOM 

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 1,, priemer: 10,00 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.