PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Hedviga
 • MARGECIANSKE FAJNOTY 2 ročník

  Dňa 13 októbra sa v obci Margecany uskutočnila jedna vydarená  spoločenská  folklórna akcia kde sa v ktorej sa spojili tri silné podujatia a to Margecianske fajnoty, Veniec krásy vekmi uvitý, Antológia folklóru a mesiac úcty k starším. Organizátormi podujatia bol obecný úrad Margecany,folklórny súbor Jadlovec  -Margecany   za pomoci a spolupráce JDS Margecany, Východoslovenského folklórneho združenia a Podtatranského osvetového strediska Poprad. Seniori  okrem krásneho zážitku mali aj spoločné posedenie,kde im starosta obce Ing.Igor Petrík zaželal pevné zdravie, šťastie a spokojnosť do ďaľších rokov života.Súčasťou tohto posedenia boli aj darčeky, tombola a občerstvenie

  Na budove obecného úradu bola inštalovaná fotogaléria Hnileckej doliny  s názvom Okres Gelnica na historických fotografiách a je dielom Združenia Ulijana z Kojšova, ktorá bola umiestnená na budove obecného úradu.

  Pred obecným úradom  sa varili zabíjačkové špeciality,,grajzupa“,piekli sa gruľovníky .

  Počas dňa vystupovali folklórne skupiny z východoslovenského regiónu .V programe Veniec krásy vekmi uvitý a Antológia folklóru vystúpilo približne 280 folkloristov, ktorí predviedli párové tance v podobe krucena a čardáš.  Slávnu Margecianskú krutu zatancovali Mária Uličná a Mária Kaľavská z Fsk Jadlovec z Margecian.

  TEXT a FOTO: Anna Pitoňáková, Margecany

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 3,, priemer: 9,67 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Jeden príspevok ku "MARGECIANSKE FAJNOTY 2 ročník"

  1. anna Pitonakova  26. októbra 2012 at 18:55

   taketo boli Margecianske fajnoty

   Odpovedať

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.