PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Vladislav
 • KNIHA: Dvadsaťročná ŠAFFOVA OSTROHA

  Táto publikácia je nielen spomienkou na vynikajúceho tanečníka uja Šaffu, ale jej jednotlivé stránky prinášajú v textoch a fotografiách prierez celým dvadsaťročím Šaffovej ostrohy. V 858 tancoch sa doposiaľ predstavilo 1 607 tanečníkov zo Slovenska a zo zahraničia, ktorých sprevádzalo 814 muzikantov. V publikácii máte možnosť vniknúť do dvadsať rokov vyvíjajúceho sa podujatia. Jeho prvé propozície, smerovania, pohľady porotcov, mediálnych partnerov, odborníkov a širokej verejnosti. Ten, kto chce nazrieť hlbšie do celoštátnej súťažnej prehliadky sólistov tanečníkov s medzinárodnou účasťou, publikácia dvadsaťročná ŠAFFOVA OSTROHA je jedinečnou príležitosťou. Nájde sa v nej každý kto súťažil a reprezentoval svoj kraj v tanečnom umení. Výsledky všetkých ročníkov, tancov a podnetov.

  Autorom publikácie je dlhoročný pracovník Hornozemplínskeho osvetového strediska vo Vranove nad Topľou, folklórista, umelecký vedúci FS Vranovčan a otec podujatia sólistov tanečníkov v ľudovom tanci ŠAFFOVA OSTROHA Štefan Kocák. Jeho dôkladné poznanie podujatia je jedným z odkazov a tvorba pre ľudí, ktorý sa venujú, venovali a budú venovať tanečnému umeniu. Vyhľadávať nové materiály a podporovať nielen slovenskú tanečnú ľudovú tvorbu.

  Ostáva iba veriť, že toto významné celoštátne podujatie s medzinárodnou účasťou si zachová svoj vysoký kredit i v rokoch budúcich a bude prínosom pri ďalšom tvorivom rozvíjaní našej tanečnej ľudovej kultúry.

  ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

  Publikácia je dostupná na Hornozemplínskom osvetovom stredisku vo Vranove nad Topľou s možnosťou prevzatia osobne na adrese: Sídlisko 1. mája 74, 093 01 Vranov nad Topľou, prípadne objednávku na e-mailovú adresu:  hzos@stonline.sk , alebo telefonicky na tel. čísle 057/4423838, 057/4422871.

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 1,, priemer: 10,00 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.