PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Móric
 • „Karol Plicka – Výber z tvorby“

  V Múzeu a Kultúrnom centre južného Zemplína v Trebišove práve prebieha zaujímavá výstava pre milovníkov fotografie, poznania krajiny a tradičnej kultúry s názvom „Karol Plicka – Výber z tvorby“. Výstava v čase od 24. júla 2012 do 2. septembra 2012  prebieha vo výstavných priestoroch GALÉRIE v trebišovskom kaštieli.

  Karol Plicka, 1970s -by Ludvik Baran

  Karol Plicka sa narodil v roku 1894 vo Viedni ako syn českých rodičov. Skončil učiteľský ústav, popri ktorom študoval husľovú tvorbu. Externe vyštudoval národopis a hudobnú vedu. V dejinách slovenského filmu má postavenie zakladateľa národnej kinematografie.

  Z Plickových fotografií vanie pocit krásna vznešenosti a pokoja. Jeho dielo vo svojej neopakovateľnosti, v estetických a etických obsahoch patrí k základným hodnotám národnej kultúry. Krédom tvorby tohto vzácneho človeka boli slová , ktoré povedal A. France: „Keby som mal voliť medzi pravdou a krásou, zvolil by som si krásu, lebo je pravdivejšia ako pravda sama“.

   

  Táto jedinečná výstava je pohladením nielen pre oko, ale i pre dušu a srdečne Vás všetkých pozývame.

  Vaše Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove

   

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 1,, priemer: 10,00 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.