PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Mojmír
 • Chlieb náš každodenný… vínom pokropený

  Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva širokú verejnosť na podujatie „Chlieb náš každodenný… vínom pokropený“, ktoré sa uskutoční v dňoch  31. augusta 2012 od 18:00 hod. pri expozícii parných oračiek a1. septembra 2012 od 13:00 hod. pred trebišovským kaštieľom.

  Návštevníci sa v piatok budú mocť zúčastniť zábavy s hudobnou skupinou TIKO z Trebišova, pozorovania andrášiovskej nočnej oblohy a premietania na veľkoplošné plátno s našimi hvezdármi. V stánku u múzejníkov určite radi ochutnajú výbornú tokajskú lipovinku za dobrú cenu a uvítajú možnosť zakúpenia grilovaných špecialít a iných  dobrôt. Vstupné je pre deti do 10 rokov zdarma, pre ostatných 1 €.
  DETI POZOR!!! Od 18:00 hod. sa v piatok v zrkadlovej sieni kaštieľa uskutoční „Detský múzejný kinematograf – Z rozprávky do rozprávky“,  a vstupným je príchod  s najobľúbenejšou hračkou.
  V sobotu 1. septembra 2012 sa uskutočnia dožinkové slávnosti, počas ktorých účastníci vzhliadnu ukážky mlátenia obilia na historických mláťačkách, účinkovať budú ľudový rozprávač Jožko-Jožka, FS Ľeľija – Trebišov, Fsk Furmaňe – Trebišov,  Fsk Žipovčan – Nižný Zipov, FS Trebišovčan, Fsk Trebišovčan. O 17.00 hod. vystúpi FS Chemlon Humenné. Od 13.00 do 19.00 hod. sa návštevníci budú mocť zúčastniť ochutnávky tokajských vín s názvom „Tokajské víno v andrášiho kaštieli“ a prejsť uličkou remesiel, kde si vyskúšajú rôzne remeslá (pletenie lana na stroji z 19. storočia, plisovanie plátna, zdobenie medovníkov, kováčska vyhňa). Pre malých i veľkých budú k dispozícii stánky s občerstvením,  atrakcie Tramtária a rôzne hry.Vstupné v tento deň je dobrovoľné.
  Srdečne Vás všetkých pozývameMúzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 1,, priemer: 9,00 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.