PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Mojmír
 • FS HONT, Krupina

  Folklórny súbor

  FS HONT

  Krupina

  Folklórny súbor Hont vznikol v januári 1993 z iniciatívy Miloša Melicha, neskôr riaditeľa Mestského kultúrneho strediska v Krupine, ktorý sa stal prvým vedúcim tohto kolektívu. Od roku 1999 je vedúcim súboru Milan Veróny. Súbor sa v začiatkoch svojej práce skladal z tanečnej a hudobnej zložky, neskôr sa sformovala aj spevácka zložka. Zriaďovateľom FS Hont je od jeho vzniku Mestské kultúrne stredisko v Krupine. Kolektív súboru  tvoria mladí nadšení tanečníci, speváci a muzikanti z Krupiny a najbližšieho okolia. Vedenie FS Hont sa pri svojej práci sústreďuje na vyhľadávanie a spracovávanie tanečného a hudobného materiálu, predovšetkým z oblasti Krupinskej planiny. Počas svojej takmer dvadsať ročnej existencie sa v súbore vystriedali choreografi Jana Kassová, Lýdia Takáčová, Andrea Jágerová a Jaroslav Uhrin. Prvým tanečným pedagógom bol Jaroslav Pivarč, neskôr sa ním stal Kamil Koželuha a  Juraj Ševčík. V súčasnom období pracuje ako tanečný pedagóg Jaroslav Uhrin. FS Hont sa prezentuje svojim programom na rôznych podujatiach doma i v zahraničí. Predstavil sa na festivaloch vo Východnej, Detve i Kokave. Je každoročným účastníkom festivalov Hrušovská paráda, Dni národnej kultúry Hontu, Festivalu folklórnych súborov a pod.

  Ponúka:

  ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

  Kontaktné údaje:

  Folklórny súbor HONT

  Adresa: Sládkovičova 9
  Kontaktná osoba: Ľuboš Jombík
  Telefónny kontakt: 0903751489
  Email: ljombik@gmail.com
  Webová stránka: www.fshont.sk                                                                    NEMÁ FANKLUB V KLEBETNÍČKU

  ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 5,, priemer: 10,00 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.