PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Móric
 • Šarišanček na Festivale mládeže v Bulharsku

  Detský folklórny súbor Šarišanček reprezentuje slovenský folklór na 10. ročníku medzinárodného folklórneho festivalu mládeže v Bulharsku –  International Youth Folklore Festival Primorsko 2012, ktorý sa každoročne koná v tomto období  a toho roku sa uskutoční v dňoch 16. až 30. júna 2012, v letovisku Primorsko v  Bulharsku. Je to najjužnejšie letovisko na pobreží Čierneho mora. Festival mládeže organizuje obec Primorsko, obec Kiten, Europe Foundation a Medinex Company.  V minulom ročníku sa na tomto festivale zúčastnilo viac ako 2000 ľudí z 38 umeleckých tímov, ktoré zastupovali 9 krajín. Festival nemá súťažný charakter,  je to prehliadka folklóru a jeho poslaním je zoznámiť účastníkov medzi sebou, s hosťami, umením, kultúrou, tradíciami a zvykmi zúčastnených krajín a kladie si za úlohu vytvoriť neformálne kontakty medzi deťmi a úradníkmi delegácií a zabezpečiť dobrý odpočinok pri mori.
  DFS Šarišanček vznikol pri Parku kultúry aoddychu v Prešove 17.marca 1986, kedy bol zakladajúci konkurz. Jeho náplňou je oživovať ľudové zvyky a tradície východoslovenského regiónu, predovšetkým oblasti Šariša, uchovávať tento veľký poklad v tancoch, spevoch a hudbe. Deti zo Šarišančeka zároveň tvoria prirodzenú základňu a prípravu pre starší Šarišan, ako aj ďalšie folklórne i nefolklórne kolektívy. Súbor pozostáva z troch zložiek – tanečnej, hudobnej a speváckej.
  Počnúc prvým vystúpením popularita súboru rýchlo rástla, dnes patrí Šarišanček medzi popredné detské folklórne súbory na Slovensku. Počas 20 rokov existencie súboru sa vykryštalizovalo jeho smerovanie, zásluhou skúsených pedagógov sa z kolektívu stalo kvalitné umelecké teleso, schopné interpretovať technicky náročné programové čísla. Šarišanček vzorne reprezentoval mesto Prešov a šarišský región na mnohých prehliadkach, súťažiach, festivaloch, účinkoval v rozhlase, v televízii a pri rôznych iných príležitostiach, 14x účinkoval v zahraničí.

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 2,, priemer: 10,00 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia ku "Šarišanček na Festivale mládeže v Bulharsku" - príspevky: 3

  1. Paulus  21. júna 2012 at 23:53

   Želám DFS Šarišančeku príjemný pobyt v Bulharsku a úspešnú reprezentáciu našej krajiny Slovenska.

   Odpovedať
  2. Albína Rusiňáková  22. júna 2012 at 13:50

   Prajem Šarišančekom šťastnú cestu, príjemný pobyt s úspešnou reprezentáciou slovenského folklóru a hlavne – v mene všetkých rodičov týchto šikovných detí: Vráťte s nám v zdraví, oddýchnutí a plní nezabudnuteľných zážitkov!!!!

   Odpovedať
  3. Paulus  24. júna 2012 at 22:49

   Slovensko je stredoeurópska krajina, ktorá skrýva mnoho prírodných krás a jedinečných kultúrnych vzácností.

   Radosť rozdáva DFS Šarišančak ulahodením pre oko i ucho. V repertoári sa nachádzajú tance, ktoré vás prevedú takmer celým Slovenskom. A preto Byť Šťastný a iných robiť šťastnými je úloha človeka. Vďaka vám naše deti

   Odpovedať

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.