PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Móric
 • Deti z viedenského Rozmarínu

  Medzinárodný deň detí si vo Viedni pripomenú programom Deti z Rozmarínu tancujú pre Vás. Uskutočnil sa v sobotu 2. júna o 17. hod. v Rakúsko-slovenskom kultúrnom spolku (RSKS) vo Viedni na Otto-Bauer Gasse 23/11. 

  Detský folklórny súbor Rozmarín vznikol na jeseň 2004 pri Rakúsko-slovenskom kultúrnom spolku vo Viedni. Začal pôsobiť v Rakúsku ako prvý a je tam jediný slovenský folklórny súbor. Rozmarín založila Helena Steiner, Slovenka žijúca vo Viedni, je hudobným pedagógom a umeleckou vedúcou súboru. Taneční pedagógovia a choreografi súboru sú Lenka Konečná a Katarína Saňková. Súbor tvoria slovenské a české deti žijúce vo Viedni, momentálne vo veku od 4 do 14 rokov. Tancujú a spievajú piesne z rozličných regiónov Slovenska, riekankami si cibria slovenčinu a detskými hrami spoznávajú ľudové zvyky a práce na slovenských dedinách.
  V sobotu sa divákom predstavil v krásnych slovenských krojoch s hrou na pastierske píšťaľky a fujaru.

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 2,, priemer: 8,00 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.