PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Móric
 • FS POĽANA, Zvolen

  Folklórny súbor

  POĽANA

  Zvolen

  Pozdravuje Vás folklórny súbor Poľana, ktorý pôsobí pri Technickej univerzite vo Zvolene. Meno “Poľana” prijal súbor podľa majestátneho vulkánu dominujúcemu tomuto kraju a už pri svojom zrode si dal do vienka rozvíjanie a uchovávanie ľudových tradícií predovšetkým regiónu Podpoľanie.

  Ako v minulosti, tak aj dnes sú členmi súboru mladí ľudia, prevažne študenti a zamestnanci univerzity, ako aj mládež zo Zvolena a okolia, pre ktorých sa ľudový tanec a pieseň stali záľubou. V súčasnosti má súbor okolo 70 členov, ktorí pracujú v tanečnej, hudobnej, speváckej mužskej a speváckej ženskej zložke.

  Program súboru je zostavený z tancov a piesní z regiónu Podpoľania (Detva, Čerín, Hrochoť,…), Horehronia (Šumiac, Pohorelá) a Čierneho Balogu, pričom obe spevácke zložky, ako aj hudobná zložka majú v repertoári obsiahnuté piesne z celého Slovenska. V programe nechýbajú ani inštrumentálne čísla fujary, píšťalky, ústne harmoniky, heligónka a drumbľa.

  Folklórny súbor Poľana ponúka divákovi rôzne typy programu v závislosti od požadovanej dĺžky trvania, pomeru tanečných, speváckych a hudobných vstupov, celkového zamerania programu, priestorových podmienok a individuálnych požiadaviek organizátorov. V tanečnom programe má súbor v repertoári tzv. “malé formy” s menším počtom tanečníkov v rozsahu 3 – 6 minút, jednotlivé tance veľkých foriem v rozsahu 5 – 12 minút, ako aj ucelené programové bloky v dĺžke okolo 20 minút. Spolu s ostatnými zložkami súboru býva celosúborový program zostavený v dĺžke 1 – 1,5 hodiny, pričom program je zvyčajne realizovaný bez prestávky.

  ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

  Kontaktné údaje:

  FS POĽANA, Zvolen

  Adresa: Fs Poľana, Ul. T. G. Masaryka 24 960 53 Zvolen
  Kontaktná osoba: Prof. Ing. Anna Šatanová CSc.
  Telefónny kontakt: +421 45 5206 428
  Email: satanova@vsld.tuzvo.sk
  Webová stránka: http://www.fspolana.sk                                  NEMÁ FANKLUB V KLEBETNÍČKU

  ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 5,, priemer: 9,20 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.