PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Lýdia
 • Krása krojov

  Na tak malom Slovensku, taký veľký výber a rozmanitosť.  čo dedina to iný kroj, iný vzor, iné zvyky.

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 6,, priemer: 8,50 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia ku "Krása krojov" - príspevky: 2

  1. Gretka Ivaničova  13. apríla 2012 at 15:51

   Dobrý Deň.
   Dnes som prvý krát prišla na túto stránku a zaujal ma Vás príspevok o fotografii folklórnych častí slovenska. Pozrela som si vaše fotky a naozaj Vám musím povedať sú krásne ale zaujalo ma že na nich nie je ani jedna z Novohradu. Asi je to z dôvodu toho že kroje z Novohradu nie sú tak známe ale to to sú veľmi zaujímave a krásne. Asi ich nepoznáte ale su neopakovateľne a nenahraditeľné. Tieto kroje najmä z Abelovej nemáte veľmi kde vidieť. Ani na dedine kde je už málo ľudí a nájdete ich už iba v súkromných zbierkach ale ešte ich pár ľudí ma a poznám človeka ktorý ich má všetky druhy kroja ktoré sa počas roka nosili či kroj ktorý sa nosil na svadbu bol iný ako kroj čo nosili dievčatá na Velký piatok do kostola ale bo kroj ktorý sa nosil na bežné oblečenie a pod. Ak chcete ho zpoznať tuto krasu a jedinečnosti tohto kroja tak sa ozvite. Lebo ma mrzí Vsetci obdivujú iba detviansky alebo horehronký a tento kroj co je tak blízko tak ho nikto nepozná ak mate zaujem tak sa ozvite a neolutujete.
   s Pozdravom Gretka Ivaničova

   Odpovedať

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.