PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Hedviga
 • Karpatská kraslica 2012

  Vihorlatské múzeum v Humennom v spolupráci s Okresnou organizáciou Únie žien Slovenska pripravilo 20. ročník medzinárodnej výstavy Karpatská kraslica 2012. Otvorenie výstavy a vyhodnotenie súťaže sa uskutoční 15. 3. 2012 o 15. 00 hod. Prehliadky sa zúčastňuje 55 autorov a autoriek zo Slovenska, ktorí sa prezentujú rôznorodou technikou zdobenia (batika, madeira, voskovanie, maľovanie farbami, patchwork, kašírovanie servítkou, háčkovanie). Väčšina z nich pochádza z tradičnej oblasti zdobenia kraslíc, z Horného Zemplína. Súčasťou výstavy je aj 14 kolekcií kraslíc z Maďarska, Poľska, Ukrajiny, Českej republiky. Spolu je vystavených viac ako 900 veľkonočných vajíčok. Pre školy sú pripravené vyučovacie hodiny spojené s ukážkami zdobenia kraslíc, ktoré si môžu v prípade záujmu objednať na sekretariáte múzea. Výstava potrvá do 13. apríla a je prístupná v pracovných dňoch od 8.00 do 17,30 hod.

  Podujatie sa koná s Finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.