PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Lýdia
 • FOLKLÓRNY FESTIVAL KRUŽĽOV 2011

  V nedeľu 3. júla 2011 sa v amfiteári uskutočnila  Prehliadka rusínskeho a ukrajinského folklóru v rámci 45. obvodových slávností kultúry Kružľov 2011.

  Pozrite si záznam z folklórneho festivalu:


  Na organizácii festivalu sa podieľalo približne 30 ľudí. Financovaný bol v prevažnej časti Obecným úradom Kružlov, Rusínskou obrodou – regionálny klub Bardejov z dotácií Úradu vlády SR, ako aj zo sponzorských príspevkov. Festival dokázal aj napriek ažďu prilákať veľké množstvo divákov, pre ktorých bol program príťažlivejší a nedali sa upršaným počasím odradiť. Po tejto akcii sä môže Kružlov tešiť na jej ďalší ročník.Účastníci festivalu v Kružlove mohli vidieť vystúpenia detí z miestnej základnej školy, sólový spev Viktórie Koženej, a ďalších účinkujúcich z Hažlína, Snakova a už spomenutého Rešova. Svoje umenie predviedol aj Folklórny súbor Šarišan z Prešova, ktorý patrí medzi naše najlepšie súbory. Medzi vystupujúcimi mali prevahu mladí ľudia, čo možno bezpochyby považovať za dobré znamenie, že mladá generácia nestráca záujem o kultúru a tradície svojich predkov. Počas vystúpení dali účinkujúce deti aj mládež jasne najavo, že ich tanec a spev baví. Rusínsky aj šarišský folklór tak budú mať určite svojich pokračovateľov.

  Vyrobila FTV Folklorista.sk © 2012

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 6,, priemer: 6,00 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.