PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
 • Hedviga
 • Zemiakové placky,haruľa,gója.


  Kto by nepoznal tieto obľúbené a jednoduché jedla zo zemiakov,ktoré si pripravovali s obľubou aj naši rodičia. Tak poďme na to:

  ZEMIAKOVÉ PLACKY: Potrebujeme k tomu zemiaky,cesnak,hladkú muku,soľ,čierne korenie,vajíčka a iné korenie podľa chuti.
  POSTUP:
  Zemiaky si pošúchame na strúhadle alebo si ich rozmixujeme,pridáme soľ,vajíčko,korenie podľa chuti,pretlačíme cesnak a pridáme toľko múky , aby nám vzniklo riedše cesto. Na panvici si rozpálime bravčovú masť, naberačkou dávame cesto na rozpálenú masť a tvarujeme si placky rôznej veľkosti.
  HARUĽA
  :
  Pripravíme si cesto podobné ako pri plackách,len trocha hustejšie a pridáme do cesta bravčové oškvarky. Na plech,ktorý vymastíme bravčovou masťou vylejeme cesto,rovnomerne ho porozťahujeme a dáme do trúby upiecť na 180°C a pečieme do zlatista.
  GÓJA:
  Opäť budeme pracovať s podobným cestom ako pri haruli. Naviac budeme potrebovať aj bravčové hrubé črevo,samozrejme dôkladne vyčistené 🙂 . Cesto natlačíme do čreva tak do 1/3 obidva konce zaviažeme hrubšou niťou, dáme na masťou vymastený plech a na črevá dáme tenké plátky surového bôčiku. Pečieme v rúre na 180°C do červena.

  DOBRÚ CHUŤ.

  Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

  1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Hlasovalo 1,, priemer: 1,00 z možných 10)
  Loading...Loading...

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Diskusia k príspevku na Facebooku

  Diskusia k príspevku na stránke

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.