PORTÁL SLOVENSKÝCH FOLKLORISTOV ¤ FOLKLÓRNA TELEVÍZIA ¤ ZÁBAVA |
  • Emília
  • SLOVINKY – Makovická struna.

    MAKOVICKÁ STRUNA

    regionálna súťažná prehliadka v speve rusínsko-ukrajinských piesníDSC_3796_resize

     

    V nedeľu 15. mája 2016 sa v Slovinkách konal 24. ročník Makovickej struny. Hoci

    pochmúrne počasie akoby chcelo tomu zabrániť, divákom to neprekážalo a postupne zaplnili

    sálu kultúrneho domu do posledného miesta (120 návštevníkov).

    Sviatočnú atmosféru hneď v úvode navodila domáca folklórna skupina Slovinka.

    Práve v nedeľu sa na Spiši slávili Rusadľe (Turíce). V sobotu večer voľakedy na dedinách

    stavali chlapci dievčatám máje.

    Po uvítacom príhovore starostky obce pani Gabriely Kopnickej a riaditeľky SOS Mgr.

    Vladimíry Barbuščákovej začala už pravá súťažná atmosféra.

    Keďže sa jednalo o súťaž, výkony spevákov pozorne počúvala odborná porota v zložení,

    predsedníčka poroty: PaedDr. Iveta Svitková – pedagóg Gymnázium Tarasa Šefčenka Prešov

    Mgr. Jana Ljubimová – hudobný pedagóg PUĽS Prešov

    Igor Kréta – spevák ľudových piesní

    Porota po vypočutí všetkých spevákov rozhodla takto:

    Tamara Liniková – Poráč

    Milan Sabo – Slovinky

    Sabinka Sabová – Slovinky

    Mária Maximová – Oľšavica

    Barbora Nemcová – Spišské Podhradie

    strieborné pásmo:

    Alena Kešeľáková – Oľšavica

    Lenka Rovderová – Úloža

    Mária Gričová – Torysky

    Simona Hricisková – Spišská Nová Ves

    Terézia Nemcová – Spišské Podhradie

    Matúš Kačmár – Slovinky

    zlaté pásmo:

    Lenka Hricisková – Spišská Nová Ves – postup do Bardejova

    II. kat. sólo:

    bronzové pásmo:

    Katarína Pavlovová – Nižné Repaše

    II. kat. trio:

    bronzové pásmo:

    Tamara Kiniková, Dominika Duchová, Kristína Pacáková – Poráč

    III. kat. sólo:

    bronzové pásmo:

    Simona Pavlíková – Nižné Repaše

    Mária Pavľáková – Jamník

    strieborné pásmo:

    Mária Marschallová – Slovinky

    zlaté pásmo:

    Peter Mních – Chrasť nad Hornádom – postup do Bardejova

    III. kat. duo:

    strieborné pásmo:

    Lívia Vansáčová, Štefan Vansáč – Spišská Nová Ves

    Simona Pavlíková, Katarína Pavlovová – Nižné Repaše

    III. kat. trio:

    zlaté pásmo:

    Dominika Sakmárová – Spišské Podhradie – postup do Bardejova

    Simona Beličáková – Spišské Podhradie

    Michaela Mušinková – Ruská Nová Ves

    IV. kat. sólo:

    zlaté pásmo:

    Mária Lisoňová – Nižné Repaše – postup do Bardejova

    Zatnite svoju valašku a ohodnoťte tento príspevok:

    1 valaška2 valašky3 valašky4 valašky5 valašiek6 valašiek7 valašiek8 valašiek9 valašiek10 valašiek (Zatiaľ nehlasoval nikto)
    Loading...Loading...

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    Prečítajte si tiež ďalšie podobné podobné články z tejto rubriky:

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    Diskusia k príspevku na Facebooku

    Diskusia k príspevku na stránke

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.